Materiały na 7 kwietnia 2020r.
Temat na dzień 07.04.2020r. „Pisanki - kraszanki”
„Moja druga połowa” – zabawa ćwicząca spostrzegawczość wzrokową. Należy uprzednio przygotować, powycinać owale – pisanek z różnorodnych dostępnych papierów o charakterystycznych wzorach (dowolną ilość, sugerujemy około 10). Dziecko następnie rozcina je na pół i połówki miesza. Rodzic włącza dowolną muzykę przy której dziecko spaceruje, podskakuje bądź tańczy. W czasie przerwy w muzyce dziecko szybko łączy w pary jedną pisankę. Bawimy się przy muzyce do chwili, gdy wszystkie pisanki zostaną połączone w pary.
Obrazki przedstawiające pisanki- kraszanki - obrazki
Propozycja piosenki do wysłuchania podczas zabawy - Pisanki, pisanki Dziecko, słuchając muzyki, w dowolny sposób ilustruje ją ruchem: tańcząc na palcach, na całych stopach na zmianę. Na koniec utworu mama – kwoka tuli kurczątko i otacza je ramionami.
„Zagadki wielkanocne”- utrwalenie wiedzy o zwyczajach wielkanocnych.
- Usiadły na gałązce wierzby kotki, jak na obrazie.
Są szare, puchate, pewnie już wiesz, że to…( bazie).
- Gdy skorupka jajka pęka, wychodzi z jajeczka. Wygląda wtedy jak, mała, żółciutka kuleczka. (kurczak).
- Mogą zaszywać się w lesie lub skakać po łące.
Mogą być też czekoladowe to… ( zające).
- Wełniane ma trzewiczki, wełniane rękawiczki
i wszystko ma wełniane to jest…(baranek).
Praca z książką - Wyprawka Plastyczna str 38 i 39. „Pisanka”- praca plastyczna, wykonywanie witrażu. Wykorzystujemy gotowe elementy, bibułę oraz klej. Dziecko może ozdobić własnoręcznie wykonaną pisanką swój pokój
Dla chętnych: Kolorowanie dowolnego obrazka związanego ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi oraz zabawa plastyczna „Malowanki – pisanki” – Dziecko maluje klejem (typu vikol) jajka ugotowane na twardo i obtacza je w kaszy mannie. Stawia je na stojakach (mogą to być obręcze zrobione z kartonu) i pozostawia do wyschnięcia.