Materiały na 25.06.2020r.

MOJE WAKACJE

Zapraszamy na poranną gimnastykę przy piosence „Równowaga”

„Wakacje”– zajęcia dydaktyczne. Poszukiwanie kopert ukrytych w klasie, układanie hasła, synteza wzrokowa. Dziecko szuka w domu siedmiu ukrytych kopert. W każdej z nich znajduje się litera. Dziecko układa koperty od 1 do 7 i odczytuje zapisane w nich litery (hasło: WAKACJE). R. pyta: Po co są wakacje? Co by było, gdyby nie było wakacji? Dziecko podaje odpowiedzi.  (potrzebne będą: koperty z literami WAKACJE ponumerowane od 1 do 7

Praca z Kartą Pracy nr 4.40 – doskonalenie zdolności grafomotorycznych, stymulowanie kreatywności.

„Wakacyjne podróże” – rozmowa. R. rozmawia z dzieckiem na temat miejsc, w które wybiera się podczas wakacji. Dziecko mówi, gdzie i jak można spędzać wakacyjny czas oraz czym można na  nie dojechać.

Atrakcje w wakacje- filmik ilustrujący wiersz „Wakacje”. Po obejrzeniu filmu R. pyta Którą formę spędzenia wakacji wybrałoby dziecko ? I dlaczego?

Kolorowy pociąg – praca z wierszem Doroty Gellner pod tym samym tytułem. R. prosi dziecko, by zapamiętało, kto jechał pociągiem.

„Kolorowy pociąg”- Dorota Gellner

Wycinam z papieru kolorowy pociąg.

Kolorowe koła po szynach turkoczą.

W niebieskim wagonie niebo rozgwieżdżone,

w żółtym- słońce z uśmiechem złocistym.

W czerwonym- kilka maków,

w białym- puszysty obłok,

w zielonym- wilgotne listki.

A w ostatnim- największym-

Bukiet spełnionych marzeń.

R.pyta dziecko, ile wagonów miał pociąg z wiersza. Dziecko dostaje sześć prostokątów z kolorowego papieru ponumerowanych od 1 do 6. R. ponownie czyta wiersz. Gdy czyta o pierwszym wagonie, dzieci podnoszą prostokąt z numerem 1 itd. Następnie dziecko rysuje w każdym wagonie elementy przedstawione w wierszu. R. kolejny raz czyta utwór, a dziecko ustawia wagony z rysunkami w odpowiedniej kolejności. R. pyta, co jest w pierwszym, trzecim, piątym wagonie – utrwalenie liczb porządkowych.

Ja cyferki znam”- zabawa ruchowa przy piosence „Jeden , dwa i trzy”. Dziecko porusza się po pokoju w dowolny sposób podczas piosenki, na każdy usłyszany liczebnik w piosence  podskakuje w miejscu .

„Moje wakacje”- praca plastyczna techniką kolażu. Dziecko smaruje klejem plażę, a następnie posypuje go piaskiem. Niebieskim papierem uzupełnia morze, a z kawałków tkanin tworzy stroje kąpielowe dla dzieci. Pozostałe elementy uzupełnia wg własnego pomysłu.

„Ćwiczenia z liczeniem”- zabawy rytmiczne.

Na zakończenie dla chętnych dzieci przesyłamy film „Koduj z nami”.

Miłej zabawy!!!