Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Mali strażacy w akcji..." - zajęcie otwarte z udziałem Rodziców grupa I

22 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców pod hasłem „Kiedy wyje syrena?”. Było to wyjątkowe spotkanie, podczas którego Rodzice mogli zobaczyć, jak na co dzień uczą się i bawią ich dzieci oraz przekonać się, jak wiele umiejętności zdobyły przedszkolaki.

Zajęcia otwarte są jedną z ważnych form współpracy przedszkola z Rodzicami. Dają możliwość poznania metod pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz obserwowania dzieci podczas różnorodnych aktywności edukacyjnych i zabaw.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania opowiadania „Kiedy wyje syrena?”, które przeczytała dzieciom nauczycielka. Było ono doskonałym wstępem do rozmowy o pracy strażaków oraz zasadach bezpieczeństwa. Przedszkolaki chętnie wypowiadały się na temat treści opowiadania, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i odpowiadały na pytania. Korzystając z okazji, nauczycielka porozmawiała z dziećmi również o bezpiecznym zachowaniu podczas zbliżających się wakacji. Dzieci przypomniały sobie, jak dbać o bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku, do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia oraz dlaczego tak ważna jest rozwaga i ostrożność.

Następnie przedszkolaki utrwaliły numer alarmowy 112, śpiewając piosenkę o tym samym tytule. Wykazały się dużą wiedzą na temat właściwego wzywania pomocy oraz pracy strażaka. Doskonale wiedziały, czym zajmują się strażacy, potrafiły nazwać ich miejsce pracy oraz wskazać cechy, które powinien posiadać strażak – dzielny, odważny, odpowiedzialny i zawsze gotowy do działania. Bez trudu rozpoznawały także elementy stroju strażackiego oraz sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratowniczych, m.in. hydrant, wąż strażacki, wóz strażacki i gaśnicę.

Zdobywaniu wiedzy towarzyszyło wiele atrakcyjnych zabaw ruchowych i muzycznych. Dzieci uczestniczyły w zabawach z kółkami ringo, chustą animacyjną, zabawach naśladowczych oraz ruchowych przy muzyce, rozwijając swoją sprawność, współpracę i wyobraźnię.

Druga część zajęć odbyła się w ogrodzie przedszkolnym pod hasłem „Mali strażacy w akcji!”. Tego dnia wszystkie dzieci wyglądały jak prawdziwi strażacy – ubrane były w czerwone koszulki, czerwone czapeczki oraz odblaskowe kamizelki. W tak wyjątkowych strojach z ogromnym zaangażowaniem wykonywały kolejne zadania. Malowały na folii bąbelkowej, rozwijając zmysły i kreatywność, pokonywały strażacki tor przeszkód, a największą radość sprawiło im gaszenie „pożaru” z wykorzystaniem tub wodnych, podczas którego mogły wcielić się w rolę prawdziwych strażaków.

Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom oraz medal „Małego Strażaka”, które były pięknym zwieńczeniem pełnego wrażeń dnia.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za obecność, wspólnie spędzony czas i stworzenie wyjątkowej atmosfery. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie obserwować dzieci, które z ogromnym zaangażowaniem zdobywały nową wiedzę, rozwijały swoje umiejętności i z radością uczestniczyły we wszystkich przygotowanych aktywnościach. Życzymy wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych niezapomnianych przygód wakacji!