Rekrutacja na rok szkolny 2022/2023

Drodzy Rodzice!

Do wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych, dzieci zapisywane są jeden raz, na cały etap edukacji przedszkolnej w danej placówce. W kolejnych latach rodzice tych dzieci składają jedynie deklaracje dotyczące kontynuowania edukacji przedszkolnej. Oznacza to, że dzieci już uczęszczające do przedszkola nie biorą udziału w rekrutacji.

Nabór nowych dzieci do przedszkola na każdy rok szkolny odbywa się tylko na wolne miejsca. Liczba wolnych miejsc na dany rok szkolny jest podawana do wiadomości w każdym roku na 7 dni przed rozpoczęciem rekrutacji.

Zgodnie z Zarządzeniem nr 28/2022 Burmistrza Łasku z dnia 26 stycznia 2022r. harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkola przedstawia się w sposób następujący:

- składanie wniosków wraz z załącznikami: 15 marca (od godz. 8.00) - 31 marca 2022 (do godz. 15.00)

- weryfikacja przez komisję złożonych wniosków: 1 - 4 kwietnia 2022r.
- podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych: 14 kwietnia 2022r. o godz. 12.00
- potwierdzenie przez rodzica kandydata woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia: 14 - 20 kwietnia 2022r. do godz. 15.00
- podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych: 28 kwietnia 2022r. o godz. 12.00

Sposób składania wniosków

Składanie wniosków (wraz z załącznikami) o przyjęcie kandydata do przedszkola na rok szkolny 2022/2023 odbywa się w terminie 15 - 31 marca 2022r. do godziny 15.00. Postępowanie rekrutacyjne odbywa się na pisemny wniosek rodziców. Wniosek ma formę elektroniczną. Logowanie do systemu odbywa się na stronie: lask.przedszkola.vnabor.pl

Wniosek złożony drogą elektroniczną należy również wydrukować, podpisać i wraz kompletem stosownych oświadczeń złożyć w sekretariacie Przedszkola Publicznego nr 6 im. Słoneczko (jeśli to przedszkole jest przedszkolem pierwszego wyboru) , ul. Batorego 32, w terminie 15 - 31 marca 2022r., w godzinach pracy sekretariatu: 7.00 – 15.00

UWAGA!!! Rodzice/opiekunowie składający wniosek muszą zachowywać dystans społeczny w stosunku do siebie i pracowników przedszkola wynoszący min 1,5 m, przy czym należy rygorystycznie przestrzegać wszelkich środków ostrożności: minimum osłona ust i nosa (we własnym zakresie), rękawiczki jednorazowe (we własnym zakresie) lub dezynfekcja rąk.

Sposób składania potwierdzenia woli

Rodzice kandydatów zakwalifikowanych są zobowiązani do potwierdzenia woli uczęszczania do placówki w terminie od 14 do 20 kwietnia do godz. 15.00.

Sposób składania dokumentu potwierdzenia woli:

Dokument potwierdzenia woli, należy pobrać ze strony lask.przedszkola.vnabor.pl lub uzyskać w przedszkolu (druki będą się znajdowały na stoliku w przedsionku).

Druk można dostarczyć do przedszkola osobiście lub przesłać drogą elektroniczną według instrukcji poniżej:

1) Druk należy wypisać, własnoręcznie podpisać, wykonać skan lub zdjęcie dokumentu i przesłać drogą elektroniczną na adres e-mail przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane (Przedszkole Publiczne nr 6 im. Słoneczko: pp6lask@wikom.pl)

2) Wypełniony druk dokumentu potwierdzenia woli można złożyć w budynku przedszkola (Batorego 32), wypełniony druk należy wówczas wrzucić do znajdującej się skrzynki na korespondencję.

Brak potwierdzenia we wskazanym terminie jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w przedszkolu.

Kryteria - Uchwała Rady Miejskiej w Łasku

Harmonogram - Zarządzenie Burmistrza Łasku